ue logos

14 czerwca 2014 roku odbyła się kolejna, piąta - jubileuszowa edycja INDUSTRIADY - Święta Szlaku Zabytków Techniki. Organizatorem wydarzenia w Zabytkowym Zespole Szyb Maciej było Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki. W tym dniu ponad 3.000 osób aktywnie bawiło się, mierzyliśmy wagę imprezy: wykonywaliśmy nietypowe badanie frekwencji, wynik podawaliśmy w kilogramach. Po za tym eksperymentowaliśmy, zwiedzaliśmy budynek maszyny wyciągowej oraz podziwialiśmy horyzont z wieży szybowej. To wszystko przy muzyce rockowo-folkowego zespołu 032, zespołu Koniec Świata oraz Sztigar Bonko - wyjątkowego zjawiska na scenie muzycznej, ze względu na łączenie tradycyjnego rapu z tematyką i gwarą śląską. Gwiazdą wieczoru był zespół Akurat.

W tym wyjątkowym dniu nie zapomniano o najmłodszej publiczności. Specjalnie dla dzieci zorganizowano Bajtel-Industriadę, w trakcie której odbywały się gry i zabawy oparte na tradycji śląskiej. Dużą popularnością cieszyła się ścianka wspinaczkowa w kształcie robota a także olimpiada klocków lego.

Całą imprezę zakończono wspólna zabawa – industrialna dyskoteka, połączona z pokazem iluminacji wieży szybowej, która była zwieńczeniem obfitującego w liczne atrakcje dnia.

 

Mając na uwadze ochronę Państwa danych osobowych i dbając o Państwa prywatność, zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności przetwarzania danych osobowych.