ue logos

Tango Industrial FB

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie „Zabrzańskie Tango Industrial- edycja wiosenna”, które planowane jest 1.04.2017 roku w dawnej markowni kopalni Ludwig w Zabrzu przy ulicy Hagera 43. Inicjatywa jest wspólnym projektem Stowarzyszenia Kopalnia Sztuki, Majowej Szkoły Tańca oraz Przedsiębiorstwa Górniczego DEMEX Sp. z o.o.

Przedsięwzięcie w założeniu ma być  wydarzeniem, które w innowacyjny, nowoczesny sposób łączy ze sobą kulturę krajów hiszpańskojęzycznych wraz z klimatem budowli poprzemysłowych.

W programie:

19:15 – 20:15 Warsztaty tanga dla początkujących

Warsztaty prowadzone w Sali koncertowej( Stara łaźnia), prowadzone przez instruktorów z Majowej Szkoły Tańca pozwolą  na zapoznanie się z podstawami tanga każdej osobie.

20:30 – 21:45 Koncert zespołu SanLouisTango – część I

W imprezie wezmą udział pary taneczne, prezentujące tango, z całej Polski,. W czasie koncertu będzie można słuchać, tańczyć lub słuchać i patrzeć na tańczące pary.J

21:45 – 22:15 Muzyczna przerwa z DJ-em, czyli Milonga.

22:25 – 23:00 Koncert zespołu SanLouisTango – część II

W czasie koncertu będzie można słuchać, tańczyć lub słuchać i patrzeć na tańczące pary.J

23:00 – 2:00 Milonga, czyli tangowa potańcówka. DJ Krzysztof Kardaś

Wykonawcy

SANLUISTANGO.

Zespół cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Występował między innymi w Teatrze Wielkim w Warszawie, podczas festiwalu 100 lat Tanga w Polsce, w Starym Klasztorze we Wrocławiu w ramach Ethno Jazz Festival Magia Tanga w Brzegu, w Filharmonii, w Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Magdalena Lechowska- wokalistka zespołu to Polka o latynoskiej duszy. Urodziła się w Krakowie ale dorastała w egzotycznej Kolumbii chłonąc od najmłodszych lat tamtejsze rytmy, melodie oraz kulturę iberoamerykańską. Jej pasją od zawsze była i jest muzyka, a bogactwo rytmów i brzmień z jakimi miała styczność na co dzień, było bezcennym źródłem muzycznej inspiracji. Wywarło to ogromny wpływ na jej zainteresowania muzyką latynoską, flamenco, tangiem oraz całą kulturą iberoamerykańską.

Maja Kucharska i Krzysztof Kardaś  -Instruktorzy Majowej Szkoły Tańca.

Maja jest absolwentką Szkoły Muzycznej II-go stopnia, interesuje się tańcem od dziecka. Tańczyła taniec towarzyski i flamenco.  Tango argentyńskie tańczy od 4 lat.  W 2015 roku wygrała I Ogólnopolski Konkurs Tango Argentyńskie Pro-Am w Warszawie. W nauczaniu skupia się głównie na wzajemnej komunikacji, elegancji tańca, wygodzie i przede wszystkim przyjemności. Cały czas poszerza swoje umiejętności taneczne i dydaktyczne.

Krzysztof lubi nowoczesne tango tworzone przez Geraldine Rojas z Javierem Rodriguezem i  Noelię Hurtado z Carlitosem Espinozą, tańczone do klasycznych tang z lat 30-tych i 40-tych. Szkolił się u Joanny Szelegieniec i Szymona Nowaka, u Facundo Penalvy, ale także u Jenny i Ricardo Oria, Pablo Rodrigueza i Coriny Herrera, a ostatnio u Mai Petrovic i Marko Miljevica. Dla Krzysztofa tango to ciągłe odkrywanie w sobie naturalnego ruchu i wyprostowanej postawy – nieskażonych siedzącym trybem życia i „przepraszaniem, że żyję”.  Ponadto tango to dla niego subiektywne wybory muzyczne i estetyczne oraz wspólnota z myślącymi i czującymi podobnie.

Obiekt:

Jest nam niezmiernie miło móc zaprosić powyższy zespół do naszych industrialnych wnętrz. Wydarzenia realizowane w ramach Zabrzańskiego Tango Industrial, odbędą się na terenie Zespołu Dawnej Kopalni Ludwik. Historia tego miejsca sięga połowy XIX wieku, jednak ostateczny kształt nadano mu w latach 1910-1918. Koniec ubiegłego wieku był końcem działalności kopalni spowodowanej wyczerpaniem pokładów węgla kamiennego w tym rejonie, gdy po zasypaniu głównych szybów, wyłączono ją z eksploatacji. Obecnie, zgodnie z decyzją Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Zespół ten wpisany jest do rejestru zabytków „A” województwa śląskiego. W odrestaurowanych budynkach regularnie odbywają się różne wydarzenia kulturalne, takie jak koncerty, spektakle teatralne, wystawy  czy prezentacje filmowe. Przestrzeń Markowni otwiera się na liczne inicjatywy artystyczne.

Dodatkowe atrakcje

Inicjatywie towarzyszyć będzie  wystawa wielkoformatowych zdjęć par  tanecznych w  industrialnej scenerii.

Na tych, którzy zgłodnieją będzie czekał bufet serwujący typową argentyńską kuchnię, wino i inne napoje.

Nasze zabytki

Szyb Maciej

Zespół dawnego szybu „Maciej” w Zabrzu Maciejowie przy ul. Srebrnej 6 został wpisany do rejestru zabytków „A” województwa śląskiego z mocy decyzji Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Katowicach (nr K-RD-KL/4160/8165/159/05...

Dawny „Dom Kawalera”

Dawny „Dom Kawalera” usytuowany przy ul. Hagera 41 w Zabrzu jest wpisany do rejestru zabytków z mocy decyzji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Katowicach z dnia 29.10.1997 roku. Obiekt do dnia...

Markownia dawnej kopalni „Ludwig”

Zespół dawnej kopalni „Ludwik” obejmuje zabudowę historycznego zakładu górniczego. Jego początki sięgają lat pięćdziesiątych XIX wieku. W 1852 r zostało nadane pole górnicze kopalni „Ludwigsglück”,. Było własnością m.in. Gustawa Ruffera...

Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki

ul. Hagera 41
41-800 Zabrze

REGON: 240590122
NIP: 648 261 76 46

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
telefon: 032 271 24 49 wew. 14
faks: 032 271 24 49 wew. 12

ING Bank Śląski S.A. o/Zabrze 
34 1050 1588 1000 0023 1483 1062Mając na uwadze ochronę Państwa danych osobowych i dbając o Państwa prywatność, zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności przetwarzania danych osobowych.