Serdecznie Państwu dziękujemy za tak liczne przybycie. Poniżej kilka zdjęć z wydarzenia oraz cudowny tort na 10-lecie Fortepianarium.

 

IMG 29341

 

IMG 29352

 

IMG 29412

 

IMG 29432

 Image1

Image8

Image7

IMG 29470

Image10

Image9

 

 

Logo fortepianarium

 

Założone w 2012 roku zabrzańskie FORTEPIANARIUM to unikalny zbiór instrumentów klawiszowych eksponowanych w zabytkowym Budynku „Dom Kawalera” przy ul. Hagera 41 w Zabrzu.

Z nielicznymi wyjątkami to, pozyskiwana przez wiele lat z własnych środków, osobista kolekcja prof. Marka Toporowskiego, która w tym miejscu udostępniana jest słuchaczom i wykonawcom. Instrumenty po rekonstrukcji służą celom nagraniowym i koncertowym.

W skład kolekcji wchodzi: 5 XIX-wiecznych fortepianów i dwa z początku XX wieku, fortepian stołowy z początku XIX wieku, hybryda pianina i fisharmonii, unikalny klawesyn „wirginałowy”, 2 fisharmonie, 4 sztuki organów elektronicznych, kilka instrumentów czeka cierpliwie na zabiegi konserwatorskie.

Koncerty odbywające się tutaj są wdzięcznym polem do programowych i brzmieniowych eksperymentów, prezentowana jest bowiem na nich bardzo zróżnicowana stylistycznie muzyka.

W ciągu 10 lat działalności Fortepianarium odbyło się prawie 100 koncertów w których wykonawcy występują pro publico bono, wnosząc znaczący wkład w życie muzyczne Zabrza i Górnego Śląska

Istnienie swoje Fortepianarium w tym miejscu, zawdzięcza Przedsiębiorstwu Górniczemu „DEMEX” Sp. z o.o. właścicielowi budynku w którym odbywają się koncerty i Stowarzyszeniu

Kopalnia Sztuki, pomagającemu w organizacji koncertów od strony technicznej.

Więcej informacji znajduje się na stronach:

https://fortepianarium.wordpress.com

oraz

https://www.facebook.com/fortepianarium

 

 

 

 

 

 

Mając na uwadze ochronę Państwa danych osobowych i dbając o Państwa prywatność, zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności przetwarzania danych osobowych.